Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Середа, 29 серпня 2018 00:00

Люблінські зустрічі і враження юних українців

Ініціатива цієї зустрічі належить Асоціації глобальної солідарності (Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG), люблінському Волонтерському центру (Centrum Wolontariatu) та ГО "ELEOS-UKRAINE". Україну представляли дівчата і хлопці з Донбасу, змушені переїхати в інші частини України, подалі від зони бойових дій, на чиїх очах гинули друзі, палали будинки, поруч рвалися снаряди та міни. Також приїхала і група юних кримських татар. У Любліні всі розповідали свої історії й озвучували власний, зовсім не дитячий досвід, як пережити бомбардування, зібрати "тривожний рюкзак", як жити, коли твоя земля захоплена ворогом тощо. Цей досвід і ці історії зібрано у проект "Жива бібліотека", де підлітки, переповідаючи трагічні сторінки свого життя, ніби пишуть автобіографічні книги...

За словами голови правління ГО "ELEOS-UKRAINE" Сергія Дмитрієва, завдяки польським побратимам і партнерам молодь з українського Сходу не лише познайомилася з Любліном, його історією та його людьми, а й мала змогу зустрітися з волонтерами, священнослужителями, громадськими активістами. "Для польських друзів це був новий досвід: вони спілкувалися з дітьми, які пережили війну, бомбардування, бачили тіла загиблих людей; які почали нове життя з нуля у свої 12-13років. Але саме їхні розповіді для багатьох наших польських друзів і є свідченням того, що українці здатні долати труднощі й готові відстоювати свою країну", - зазначив С. Дмитрієв.

 

Керівник проектів "ELEOS-UKRAINE" Олександра Ашрапова додає: "Ці діти стали іншими унаслідок війни, яка прийшла в їхні домівки, але кожен з них знайшов внутрішній ресурс і знайшов позитив у новому етапі життя". Польських партнерів вразили мрії юних українців: дехто мріє повернутися додому і побудувати новий будинок на місці розбомбленого, хтось уже облаштувався на новому місці і будує своє життя на "материковій Україні".

 

Самі ж учасники поїздки перераховують всі свої польські пригоди таким чином: гуляли по Любліну, відвідали музей на місці нацистського табору "Майданек", були на екскурсії в Люблінському університеті ім. Марі Кюрі-Скадовської та Люблінському католицькому університеті ім. папи Іоанна-Павла Другого. Також вистачило часу поплавати в Аквапарку, поспілкуватися з волонтерами – до речі, щодня волонтери влаштовували майстер-класи по роботі з дітьми та молоддю. Це були, серед іншого, різноманітні ігри та анімації, польські танці і театральне мистецтво. Наприкінці побуту у Любліні, українська і польська молодь обмінялись сувенірами та подарунками.

 

Як розповідали дівчата і хлопці, повернувшись в Україну, поляків вразило, серед іншого, те, що незалежно від віку і поглядів на певні речі, українці єдині. «Поляків це зачепило. Так що, привіт тим, хто під різними гаслами роз'єднує Україну та її мешканців. Ми реально єдині», - зауважують молоді люди.

«Такі поїздки цінні тим, що молодь з різних куточків України обмінюється досвідом, культурними особливостями та гарно проводить час. Це дає нам відчуття єдності та розуміння значущості кожного з нас у формуванні майбутнього держави. Варто пам'ятати, що боротьба триває і Україна все ще живе в серцях тих, хто знаходиться навіть на окупованих територіях», – каже студентка з Маріуполю, учасниця поїздки Марина Перетятко.

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1355 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:1096 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:1199 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:1168 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:1159 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more