Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
П'ятниця, 27 липня 2018 00:00

Сергій Дмитрієв: ELEOS-UKRAINE відкритий до співпраці, щоб здолати епідемію СНІД-у

Далі наводимо виступ от. Сергія:

«Я приїхав на конференцію з партнерською організацією «100 відсотків життя» (#100% life), з якою ми співпрацюємо. Зазначу, що  Україна – одна з найбільших країн Європи, й займає друге місце в Європі і сьоме у світі за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІД-у. Це великий виклик не лише для владних чи громадських організацій, але також і для організацій релігійних. Для нас дуже важливо ознайомитися з досвідом країн Європи, ВООЗ, для цього ми беремо участь у багатьох навчальних акціях, відвідуємо семінари і тренінги, які проводять міжнародні організації і фундації. Але ми також маємо і свій унікальний досвід у тому, як протистояти поширенню ВІЛ/СНІД-у  та яким чином захистити права ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД українців.

Хочу наголосити: для нас важливо співпрацювати з спільнотою, яку називають ВІЛ+, для нас важливо, щоб пацієнти з хронічними інфекційними захворюваннями довіряли нам, адже вони навчають нас, що ми маємо робити, щоб зменшити рівень ВІЛ/СНІД-у, як можемо їм допомагати.

Населення України становить приблизно 42 мільйони,  не секрет, що у нашій країні точиться війна, яку розпочала Російська Федерація проти України: Росія анексувала Крим і взяла під контроль частину території регіону Донбасу. Через це ми не маємо інформації, скільки людей з ВІЛ/СНІД-ом перебувають на цих територіях, ми не маємо змоги надати їм еобхідну допомогу, підтримати їх духовно й психологічно.

Варто зазначити, що релігійні організації активно включені у боротьбу з поширенням ВІЛ/СНІД-у , у цьому нема нічого дивного: за даними соціологічних опитувань, більшість українців довіряє церкві, релігійним організаціям, при цьому в усіх регіонах країни. Тож ми займаємось освітою не лише священнослужителів УПЦ КП, а й інших релігійних громад та організацій: я можу показати вам світлини, де ви побачите на наших тренінгах у різних областях України представників католицької церкви, мусульман. До речі, всі наші учасники по закінченні навчання отримують сертифікат, який дозволяє їм представляти свою громаду і бути радниками координаційної ради з подолання ВІЛ/СНІД-у у своєму регіоні. У нас вони отримують відповідний рівень знань. У Києві ми заснували міжконфесійний центр «Дім (Будинок) Марфи і Марії», де надається духовна і психологічна підтримка людям з хронічними інфекційними захворюваннями та їхнім рідним, у центрі ми можемо проводити тренінги для медиків і соціальних працівників – наш дім знаходиться на подвір’ї клінічної інфекційної лікарні.

Ще одне наше завдання, вкрай важливе для української спільноти – подолати стигми, міфи, не толерантне ставлення і дискримінацію суспільства до ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД людей; сприяти тому, щоб права цих людей не порушували, щоб вони мали доступ до якісного лікування й необхідних медикаментів. Ми, священики, своїм прикладом підтримуємо й просвіщаємо інших: здаємо тест на ВІЛ-СНІД, наприклад. Тоді, коли ми це робили, було багато журналістів, телеканалів- акція священиків отримала широкий розголос.

ELEOS-UKRAINE проводить і бере участь у міжнародних конференціях, які стосуються інформування і просвітництва тих категорій громадян, які є у зоні ризику: це медики, працівники індустрії комерційного сексу та інші. Ми також боремося з дискримінацією ВІЛ-позитивних, надаючи і поширюючи правдиву інформацію про шляхи поширення інфекції і про те, як убезпечитись, серед вірних різних конфесій, громадських активістів. У зоні військового конфлікту священики працюють і з місцевим населенням, і з військовослужбовцями. Наша партнерська організація з Донецької області проводила просвітницьку кампанію серед соціальних працівників. Подібні кампанії ми з партнерами проводили і в інших регіонах України.

1 грудня, у День вшанування пам’яті жертв СНІД-у  ми беремо участь у різноманітних акціях з нашими партнерськими організаціями, з іноземними дипломатами і представниками місії ООН, це відіграє консолідуючу роль для України. Ми працюємо у цьому напрямку з різними верствами і соціальними прошарками населення, з різними партнерськими і міжнародними організаціями, з іноземними партнерами. У нас багато планів та ідей, ми готові співпрацювати з усіма, хто зацікавлений у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД-у в Україні.

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1355 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:1096 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:1199 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:1169 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:1160 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more