Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Понеділок, 25 вересня 2017 00:00

Психолог - не лікар, він лише допомагає ветеранам впоратися зі своїми переживаннями

У соцмережах ніяк не вгамується флешмоб "93%". Саме у таку цифру головний психіатр Міністерства Оборони Олег Друзь оцінив кількість військовослужбовців із психічними розладами та загрозою для суспільства.

Щоправда, він вже і виправдовувався, що його слова невірно розтлумачили, і міністр оборони відсторонив його від виконання службових обов'язків, і військові перетворили його слова на жарт, але, як говорять "осадочек остался".

А, натомість, військові вже четвертий рік власними силами шукають шляхи вирішення своїх психологічних проблем і тих, хто також пройшов шлях війни. У "Pizza Veterano" в Києві, на базі якої діє "Соціальне бюро Ветерано", за фінансової підтримки МФ "Відродження", працює штатний психолог. Вона з'явилась тут практично з перших днів роботи закладу. Основною задачею психолога Галини Оруел є не просто психологічна підтримка ветеранів, а допомога їм у адаптації в суспільстві, в якому вони жили до цього, але зараз сприймають інакше.

Одна знайома в мене запитала: "для чого їх адаптовувати - повернулися з війни у мирне життя, їм же тут має бути спокійніше". Але, насправді, у хлопців-ветеранів, по поверненню з війни дещо інше сприйняття суспільства і всього, що їх оточує. У них загострене відчуття справедливості. Бажання ні від кого не залежати. Деякі моменти можуть їх або напружувати, або виводити з себе. Війна, однозначно, накладає свій відбиток. Тому, знаходитися в середовищі, яке їм близьке, для них простіше. Для того, щоб краще адаптуватися, інтегруватися в суспільство, йде такий супровід.

Щоб щось пояснити, заспокоїти, дати розуміння того, що відбувається. Тут з кожним спілкуються на тему, яка йому близька, через яку він переймається. "Pizza Veterano" - якраз такий заклад, куди військові приходять залюбки і комфортно себе почувають. Тому, тут вони можуть розслабитися і виговоритися щодо проблем і ситуацій, які їх турбують. До того ж, у закладі вони "заново вчаться" комунікувати із оточуючими, із тими, хто війни не бачив.

"Ми досліджували момент конфлікту між цивільними і військовими, які повертаються з фронту. Від цивільного населення до військових багато очікувань. Люди подекуди чекають, що повернуться з фронту військові і наведуть порядок у країні. І у військових, які повертаються, так само, багато очікувань, які не виправдовуються. Вони дивляться на те, як більшість населення сприймає війну і їм від цього тяжко. Їм можуть задавати некоректні питання. Вони розчаровуються", - говорить психолог Галина.

Більшість ветеранів, потрапляючи в мирне суспільство, часом відчувають, ніби вони хворі, інакші, їх це бентежить. Вони не розуміють, що ж з ними не так. А психолог пояснює, що це нормально, що це реакція організму на ті умови, в яких він перебував, роз'яснює, як з цим справлятися, що робити з приступами агресії, як заспокоюватися.

"Ми даємо не стільки поради, скільки варіанти вибору, як він може з цим справлятися. Або зайняття спортом, або якісь хобі, щоб переключаться від таких моментів", - говорить психолог.

В принципі, коли військовий повертається з АТО, треба три місяці, щоб відновитися організму. Але при умові забезпечення базових потреб – спокій, безпека, приємне спілкування, коли тебе ніхто не смикає. А у хлопців, коли вони повертаються, немає спокою і безпеки. З'являються побутові проблеми, сімейні. Той стрес, який був там, тут ще посилюється. І воно як сніжний ком, накопичуються.

"Часто виникають проблеми в сім'ї. Дому, який він пам'ятає вже немає. Так, його чекають діти, дружина, батьки. Але за рік, поки його не було, діти стали іншими. Жінка виконувала функцію свою і його в сім'ї. Вона змінюється. Так само, він дуже змінився. Коли вони зустрічаються, вони всі інші. Сприйняття населенням війни теж складне для них", - пояснює Галина.

У "Pizza Veterano" психолог працює зі співробітниками, як з колегами. Важливо, щоб тут зберігався позитивний клімат. Більшість офіціантів у закладі - цивільні. Тому, важливо налагодити процес роботи так, щоб між ними не виникало конфліктів. Так само, Галина проводить консультації тим ветеранам, які шукають психологічної допомоги у піцерії, яких сюди направляють з волонтерських центрів. Окрім порад, які допоможуть людині зрозуміти, що відбувається в мирному житті, тут ще допомагають знайти шлях інтеграції і адаптації. І найголовніше - дати зрозуміти і відчути ветеранам, що вони не одні, є підтримка, яка допоможе.

Дар'я Бура

 

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1318 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:1083 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:1171 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:1112 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:1120 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more