Елеос - це піклування.
Елеос - це допомога.
Елеос - це підтримка.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
 
 
 
Неділя, 10 липня 2016 00:00

Нас об'єднує світле майбутнє нашої країни - «Полтавський Батальйон Небайдужих»

За останні 2 роки в Україні у зв'язку з важкими подіями з'являються нові громадські організації, благодійні фонди, волонтерські центри. Багато хто з них відчайдушно, часом без вихідних, служать своїй країні допомагаючи армії, переселенцям, біженцям, людям з особливими потребами, всім тим, хто цієї допомоги потребує.

Одним з таких центрів підтримки та допомоги є благодійний фонд «Полтавський Батальйон Небайдужих», осередок соціального служіння УПЦ КП, заснований на базі Свято-Успенського кафедрального собору.

Про працю, місію та перші успіхи «Батальйону» нам розповіла Голова організації пані Наталія Гранчак.

Пані Наталіє, розкажіть, будь ласка, «Полтавський Батальйон Небайдужих», хто це?

«Батальйон Небайдужих» -  це волонтери, які на березні 2014 року об’єднались при Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави. Це абсолютно, різні люди, передусім молодь, це і діти по 8-10 років, люди похилого віку, які займаються допомогою потребуючим, допомагають на ярмарках, акціях, роблять різні поробки, збирають кошти для допомоги на фронт, плетуть сітки. Спочатку, це була допомога військовим, тепер ми займаємося реалізацією і різних соціальних проектів.

До праці «Батальйону» долучаються не тільки полтавчани? У Вас є друзі і в інших регіонах України, можливо закордоном?

Так, безперечно не тільки полтавчани. Нам активно допомагають з Німеччини, Іспанії, Чехія також долучалась. Останнім часом це ще Америка і Австралія.

Хто ці люди, це просто благодійники чи українська діаспора?

Передусім це наші українці, які виїхали закордон. Ті, які залишились там жити, наприклад, вийшли заміж, то вони допомагають не тільки своїми силами, але й долучають до цього іноземців.

«Батальйон Небайдужих» дуже молода організація, проте ми бачимо як стрімко Ви розвиваєтесь, маєте чимало успіхів. Як все починалось, чому власне виникла ця організація, що об’єднує цих людей до сьогодні?

Ми почали об’єднуватися і працювати у березні 2014 року, тоді нас об’єднала необхідність оборони, захисту нашої держави. Зараз ми працюємо не тільки для захисту від зовнішнього ворога, а заради нашого майбутнього, змін у країні, втілення духовних, моральних, демократичних цінностей, майбутнього без корупції, всього того, що заважає розвитку європейської єдиної України.

Нас об’єднує світле майбутнє нашої країни. Знаєте, в нас є такі меценати, які допомагаючи не дуже хотіли, щоб ми десь озвучували їх імена, бо вони переслідували зовсім інші цілі. Проте, з часом ми вирішили, що це може бути ще одним способом єднання, популяризації благодійності та допомоги. Адже служити людям ми можемо і своїм прикладом, запалюючи їх серця і даючи їм надію та бажання щось робити також.  

Скажіть, будь ласка, які найбільші успіхи «Батальйону Небайдужих», чого Ви досягнули за ці 2,5 роки праці?

На сьогоднішній день ми зібрали 5 млн грн. Всі кошти були витрачені на допомогу військовим, лікування, закупівлю необхідного обладнання, продукти харчування, усіх необхідних речей для їх життя.

Також вже другий рік поспіль, ми організовуємо табір для дітей. Минулого року в нас відпочило 270 дітей за 2 зміни. Зараз за 1 зміну 187 дітей, за 2 доки не знаю скільки буде.

А що це за табір, можете трошки розказати?

Табір «Джерело» для дітей. Знаходиться він у мальовничому куточку Полтавщині Нові Санжари на березі р. Ворскла. Це православний табір, але ми займаємося і патріотичним вихованням. Це чудовий відпочинок для дітей з іграми, конкурсами, майстер-класами, а також духовними лекціями для дітей від священиків, морально-етичними заняттями.

Ви казали, що діти у Вас є активними волонтерами?

Так, особливо вони приймають активну участь у ярмарках. Взагалі всі наші волонтери дуже люблять ярмарки і завзято до них готуються. У минулому році в нас було 6 таких ярмарків, у цьому 4. Всі вони приурочені до великих християнських свят, у цьому наприклад до Богоявлення, Трійці, Великодня та Покров. На такі заходи усі готують різні смаколики, приймають активну участь і місцеві полтавчани, які дзвонять перед заходом і питають чим можна допомогти. Ви тут зможете знайти різні вироби з дерева, глини, картини. Діти й дорослі готують різні поробки. На такі заходи усі приходять у вишиванках. Ми бачимо відновлення українських традицій та єдність нашого народу. На вилучені кошти ми допомагаємо армії, так, наприклад, за вилучені кошти з одного з перших ярмарків ми змогли придбати тепловізори, з останнього - кошти передали на лікування поранених.

В Україні з початком бойових дій, дуже швидко почали розвиватися благодійність та волонтерство. Ми знаємо, що саме волонтерам в Україні найбільше довіряють.  Але за більше ніж 2 роки війни ми бачимо і втомлення, і виснаження наших людей. Скажіть, чи є це у Вашій організації і як Ви з цим боритесь, щоб могли порадити, побажати іншим?

Я б хотіла побажати віри усім, не зневірюватися. Дуже важко, але всі ми маємо пам’ятати і вірити у світле майбутнє, у те, що все закінчиться, настане цей час.

Я особисто дуже слідкую за тим, щоб наші волонтери часто відпочивали, адже ризики вигорання у таких обставинах дуже великі. Ми активно працюємо з нашими волонтерами, щоб цього не допустити, влаштовуємо різне дозвілля. Зараз, наприклад, 23-26 липня в нас буде табір для родин військових з спортивними розвагами, різними майстер-класами, консультаціями з юристами, з психологами. Подібні табори ми готуємо і для волонтерів, щоб вони могли відпочити зі своїми родинами.

Ми дуже піклуємося про своїх працівників. Я тут дуже хочу подякувати владиці Федіру, архієпископу Полтавському та Кременчуцькому УПЦ КП. Він дуже багато проводить часу з волонтерами, проводить з ними різні заняття, бесіди, надає поради, настанови. Взагалі він приймає дуже активну роль у житті нашої громади, наших людей, надаючи їм глибоку духовну підтримку, і не тільки. Власне він був одним з ініціаторів створення «Батальйону Небайдужих».

Дуже дякуємо, пані Наталіє, за Ваше служіння, за те, що знайшли час розказати про нього. Знаємо, що вільну хвилину Вам важко знайти, адже постійно працюєте. Бажаємо Вам натхнення, наснаги та успіхів у Вашій роботі.

Дякую Вам. Сподіваюсь, що досвід нашої організації стане для когось корисним, допоможе у своїй роботі. Всі ми маємо один одного підтримувати, запалювати і ставати прикладом один для одного.

 

Фото: соціальні мережі.

Детальніше про «Полтавський Батальйон Небайдужих» можна дізнатися на сторінці у Фейсбуці. Також є окремі сторінки табору «Джерело» і «Ветеранського центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО».

 Бесіду вела працівниця прес-служби ЕЛЕОС-УКРАЇНА Олександра Ашрапова

1

Останні відео

Всі новини
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Міграція в Біблії

09-08-2016 Hits:1318 Відео Super User

Міграція в Біблії

Read more

В Андріївській церкві у столиці відкрили…

09-08-2016 Hits:1083 Відео Super User

В Андріївській церкві у столиці відкрили виставку пам'яті загиблим героям

Read more

Перший молитовник в Україні шрифтом Брай…

09-08-2016 Hits:1171 Відео Super User

Перший молитовник в Україні шрифтом Брайля ( Сюжет "СТБ")

Read more

Для бійців АТО відкрили центр психологіч…

09-08-2016 Hits:1112 Відео Super User

Для бійців АТО відкрили центр психологічної допомоги

Read more

Священнослужителі позмагалися із дітьми …

09-08-2016 Hits:1120 Відео Super User

Священнослужителі позмагалися із дітьми переселенцями

Read more